Ciklámen (Cyclamen) kb. 20 cm

Ciklámen (Cyclamen) kb. 20 cm

Leírás

Ciklámen (Cyclamen) kb. 20 cm

Ciklámen (Cyclamen) kb. 20 cm

Virágai vékony száron helyezkednek, melyek a levelek töveiből nőnek ki. Fajtájától függően lehet kisebb 16-20 cm vagy akár nagyobb 30-35 cm magas. Számos hibridet hoztak létre, ezért a vörös, rózsaszín, ciklámen és fehér színek mellett különböző árnyalatok és több színű változatok is kaphatók a kertészetekben. Ma már nem csak kis és nagy virágú, hanem fodros szélű is kapható. Általában októbertől-áprilisig virágzik. Az apróbb fajták között találunk illatosakat, de a nagyobb virágúak rendszerint nem illatoznak.

Ciklámen gondozása nem túl bonyolult, hűvösebb lakásban, szobában könnyen tartható. Ha az alap igényeire figyelünk meghálálja a törődést és több évig csodaszép virágokat hoz nekünk. Nagyon elterjedt a két ablakszárny között és az ablakpárkányon való tartása, ami nem véletlen, hiszen leginkább a téli időszak virága és ekkor itt kap megfelelő fényt és hőmérsékletet.Nem szereti a közvetlen napfényt, de világos helyen szeret élni. Így nyáron ne rakjuk közvetlen a napos ablak elé, de télen akár rakhatjuk az ablakba, mert szereti, ha megfelelő mennyiségű napfényt kap.A ciklámen gondozásának egyik alapja a megfelelő hőmérséklet. Ez a virágzó növényünk nem szereti a nagyon meleg és száraz helyeket. Leginkább a hidegebb 10-15 Celsius fokos hőmérsékleten marad sokáig tartós, mind a növény, mind a virág. Az ennél hidegebbet csak rövid ideig viseli el, mínuszokban megfagy.

Kiszállítás: 200 cm és 40 kg is a szállítás futárszolgálattal történik.

Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk! 

https://tajkertesz.com/

https://www.facebook.com/tajkertesz/

 

Támaszok, karók a növények igényeire szabva:

A növénygondozás során sokszor szükség van arra, hogy a növényeket kitámasszuk annak érdekében, hogy a még gyenge növény ne hajoljanak el a saját súlya alatt, illetve, hogy a növekedésük egyenesen felfelé történjen és ne hajoljanak el oldalra.

Mivel mindegyik növény eltérő tulajdonságokkal, méretekkel és igényekkel rendelkezik, ezért alaposan fel kell mérnie, hogy pontosan milyen támasztékokat kell beszereznie az eredményességhez. A nehéz szárral rendelkező növények kitámasztására vastag, magas karókat érdemes venni, melyek elég erősek ahhoz, hogy megtartsák őket.

A dísznövények esetében már nagyobb hangsúly van a dekoratív kinézeten, hiszen jó esély van rá, hogy ezek a növénytámaszok a lakásunkat fogják díszíteni, pl.: a nappaliban.  A megfelelő méretű, formájú és kialakítású növénytámaszok használatával biztosítható a növények egészséges , csodás fejlődése.

bambuszok (Bambuseae) :

a perjefélék családjába tartozó évelő, örökzöld növények

Több mint 1000 fajuk ismert. Fő előfordulási helyük Északkelet-Ázsiától Délkelet-Ázsián át egészen Északkelet-Ausztráliáig terjed.

Ugyan a perjefélék családjába tartoznak, sokan mégis bambuszfaként hivatkoznak rájuk, mivel némely fajuk megfelelő körülmények között akár 20 méternél is magasabbra nő, száruk vastagsága pedig meghaladhatja a 15 centimétert is. Persze nem ez az általános. A legtöbb faj magassága 3 és 10 méter közötti, szárvastagsága pedig 2 és 5 centiméter között van.

A hazánkban is egyre népszerűbb növényeket eredeti élőhelyén nagyon sokrétűen, az élet szinte minden területén hasznosítják, felhasználják

A bambusz felhasználása:

Eladásra kínált bambuszrügyek egy japán bevásárlóközpontban

Az üreges felépítésű, kis súlyú és nagyon hajlékony, rugalmas száraknak köszönhetően az élet szinte minden területén hasznosítható növények. Készíthető belőle kerítés, építési állványzat, kerti vagy akár szobai bútor, de még ékszer is. Japánban íjat is készítenek belőlük, továbbá kb. a 11. században megépített első ágyúk csőanyagául is bambusznádak szolgáltak (ezek a hucsongok). A bambusz szárát alkotó rostokat – a lenhez vagy kenderhez hasonló módon – a textilipar mint szálasanyagot hasznosítja, vagy a vegyipar kinyeri belőlük a cellulózt, és abból viszkózszál készítenek szintén textilipari felhasználásra.

A talajból kibújt fiatal bambuszhajtás, a bambuszrügy a legtöbb faj esetében ehető, az ázsiai konyha egyik kedvelt alapanyaga.