Description
Colpenn WG kén gombaölő szer 1kg
Colpenn WG kén gombaölő szer 1kg
A kéntartalmú fungicidek preventív hatású készítmények. A spórába magas gőznyomásuk révén hatolnak be. Ennek mértéke függ a hőmérséklettől, a dózistól, a szemcsemérettől és a szélerősségtől.
Az elemi kén felvétele után a gombaspórában H2S képződik, ami a különféle enzimek szulfhidril-csoportjait hatástalanítja. A keletkező H2S is toxikus: a fémtartalmú enzimekkel, főként a citokrómok vasanionjaival képez vegyületet. Ez a reakció a gomba légzésének további gátlását idézi elő.
A spórába való behatolást a membránok lipidtartalma segíti elő. Ezzel magyarázható az, hogy a kénre elsősorban a nagy zsírtartalmú gombák érzékenyek (lisztharmat), a vizet kedvelők (peronoszpóra, botritisz) ellen a kén nem hat.
A készítmény 25 0C felett – az esetleges perzselések elkerülése érdekében – nem alkalmazható!
Kalászosokban (őszi és tavaszi búza, őszi és tavaszi árpa, rozs, zab, tritikále), kölesben és pohánkában a fertőzés mértékétől függően egy –három alkalommal szükséges védekezni. A permetezést előrejelzésre alapozva, megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor – bokrosodás végén, szárbaindulás elején – kell megkezdeni és szükség esetén megismételni a kalászhányás-virágzás idején.
Szőlőben (bor-, csemege-) lisztharmat ellen a kezeléseket előrejelzésre alapozva preventíven kell elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 7-10 naponként szükség szerint megismételni. Melegebb, szárazabb időjárásnál alacsonyabb dózis, súlyos fertőzésveszély esetén a magasabb dózis és a rövidebb (7 napos) permetezési forduló alkalmazása ajánlott. A szőlő intenzív fejlődési szakaszában a készítmény felhasználható a felszívódó szerek kontakt kiegészítőjeként.
Almatermésűekben (alma, körte, birs, naspolya) a permetezést egérfül állapotban kell megkezdeni és 7-14 naponként, a fertőzési nyomástól függően célszerű megismételni.
Csonthéjasokban (cseresznye, meggy, szilva, őszibarack, kajszi) a permetezés az első levelek kiemelkedésétől megkezdhető és 7-10 naponként, a fertőzési nyomástól függően célszerű megismételni.
Bogyósokban (köszméte, piros- és feketeribiszke, szamóca, málna, szeder, bodza, áfonya, csipkebogyó) rügypattanást követően virágzás előtt, a lisztharmat primer tüneteinek blokkolására 1-2 alkalommal kell védekezni, a magasabb dózis felhasználásával. A tenyészidőszak további részében a fertőzés erősségétől függően válasszuk meg a dózist.
Cukorrépában lisztharmat ellen a kezelést a fertőzés megjelenésekor célszerű végrehajtani, amely fertőzésveszély fennállása esetén háromszor megismételhető.
Lencse, csicseriborsó, és lóbab kultúrákban a permetezéseket megelőző jelleggel, de legkésőbb az első tünetek megjelenésekor kell megkezdeni, majd szükség esetén 10-14 nap múlva megismételni.
Az engedélyezett zöldségfélékben, gyógy- és fűszernövényekben, továbbá mogyoróban, földimogyoróban, kenderben, olajretekben, valamint közterületi díszfák és díszcserjékben a kezelést a fertőzés megjelenésekor célszerű végrehajtani, és annak mértékétől függően többször megismételhető. A szer alkalmazásakor figyelemmel kell lenni egyes növényfajták kénérzékenységére.
Az engedélyezett szőlő, almatermésű, csonthéjas és kabakos kultúrákban a készítmény atkák gyérítésére is alkalmas.
Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk!
https://www.facebook.com/tajkertesz/
Kiszállítás: 200cm-ig és 40 kg-ig a szállítás futárszolgálattal történik.
Személyes átvétel nyitvatartási időben a 17. kerület Bakancsos utca 7. szám alatti Kertészeti árudánkban.
Kertépítők és viszonteladók regisztrálás után egyedi kedvezménnyel vásárolhatnak kertészeti kis-és nagykereskedésünkben.