Description
-
- balkonnövények tápozására
- növeli a virágrügyek számát
- meghosszabbítja a virágzást
Tartalom
EC műtrágya
nitrogén (N) – 6%
foszfor (P 2 O 5 ) – 4%
kálium (K 2 O) – 8%Mikroelemek:
bór (B) 0,02%, réz (Cu) * 0,002%, vas (Fe) * 0,02%, mangán (Mn) * 0,015%, molibdén (Mo) 0,002%, cink (Zn) * 0,015%
* kelát EDTA
Agrecol gél balkonnövényekhez 1 L
folyékony ásványi gél vízben oldható formájában. Minden erkélyen és teraszon termesztett növény táplálására szolgál, ideértve a következőket: muskátli, surfinia, petúnia, verbena, lobelia, hellette, szúnyogüző, bakopa és sok más erkélyen tartott növény. A tápanyagok megfelelő konfigurációja fokozza és meghosszabbítja a növények virágzási időszakát. A műtrágya gél vízben nagyon könnyen feloldódik.
Kiegyensúlyozott dózisú nitrogént és foszfort tartalmaz, ami a növény buja, hosszú lógó hajtásait eredményezi. A foszfor serkenti a növények intenzív virágzását, míg a kálium nagyobbá teszi a virágokat, a levelek pedig szilárdak és egészségesek. Érdemes figyelni a gélben található mikroelemekre. Bár a növények sokkal kisebb mennyiségben igénylik őket, szerepük nagyon fontos. A bór, a réz és a cink miatt a növények sokkal intenzívebb virágrügyeket fejlesztenek ki.
Alkalmazási módszer
Az átlátszó kupak a gél pontos és kényelmes adagolásához ad segítséget. A kupak három adagolási szintet mutat, az öntözéshez használt víz mennyiségétől függően:
- I. szint – 7 ml műtrágya adag, amelyet fel kell oldani 2 liter vízben
- II. Szint – 14 ml műtrágya adag, amelyet fel kell oldani 4 liter vízben
- III. Szint – 21 ml műtrágya adag, amelyet fel kell oldani 6 liter vízben
A gélt virágzási időszakokban kell használni, valamint a virágzást megelőző időszakban hetente egyszer. A vegetációs időszak hátralévő részében a növényeket kéthetente elég tápozni. Ne lépje túl az ajánlott adagokat, mert ez károsíthatja vagy elpusztíthatja a növényeket.
A műtrágyázás hatásai
A köznyelvben gyakran keverik a műtrágyákat a növényvédő szerekkel. Azonban a műtrágya nem természetidegen anyag. A műtrágyázással olyan vegyi anyagok nem kerülnek a talajba, amik már eleve nem lennének jelen. Ugyanazon fontos tápionokat tartalmazza, melyeket a talaj- és a szerves trágyák is szolgáltatnak. Tehát megfelelően alkalmazva a műtrágyák csak minimális káros hatással vannak a környezetre nézve. Sőt, amennyiben ténylegesen a talaj hiányosságait pótolják, illetve a talajhibákat orvosolják (tápelem-arányok és aránytalanságok megszüntetése, túlzott savasság vagy lúgosság tompítása stb.), úgy alkalmazásukkal egészségesebb talaj, talajélet, növényzet, állati és emberi közösségek jöhetnek létre az addig terméketlen földeken.
A megművelt területek megnövekedett termelékenysége lehetővé teszi az erdők és rétek természetes állapotban való megőrzését, nem kell újabb szűz területeket bevonni a mezőgazdaságba. Tehát a helyes elveken nyugvó műtrágyázás jótékony hatással lehet a környezetre, ugyanis védi és javítja azt, hiszen a növényzet oxigéntermelésével hozzájárul a légkör fenntartásához, így csökkentve az üvegházhatást. A talaj szervesanyag-tartalma is megnövekszik a nagyobb mennyiségű tarló- és szármaradvány talajba jutása révén. A talajeróziót csökkenti az egészséges növényzet aktív gyökérzete révén, és a talajban természetesen előforduló, illetve kijuttatott tápanyagokat is jobban hasznosítja, korlátozva a tápanyagok talajmenti vizekbe jutását.
A műtrágyázás szezonja
A nitrogén tartalmú műtrágyák fő szezonja a tavaszi időszak. Hiszen kisebb mennyiséget használnak ősszel a vetések alá alaptrágyaként, azonban a gondos gazdák a komposzt érleléséhez egész évben, ősszel pedig szalmás istállótrágya, zöldtrágya illetve egyéb szerves anyag bedolgozásával egyidejűleg is alkalmazzák a humifikálódás elősegítésére.
Kiszerelés : 1 L