Description
Rebarbara
Tasak tartalma: 1g. vetőmag.
A rebarbara évelő zöldségféle. Levélnyelét, melyből levest, kompótot, szószt készíthetünk a 3. évtől szedhetjük. Értékes, kora tavaszi vitaminforrás.
A rebarbarának 2-3 évre van szüksége, hogy szüretelhetővé váljon. A rebarbara általában az egyik legelső növény, ami „felébred” tavasszal, így korai előhírnöke lehet az időjárás változásának.
A rebarbarát olyan helyre érdemes ültetni, ahol legalább napi 6-8 óra napfény éri. Ha otthonodra meleg nyarak jellemzőek, akkor jobb, ha a délutáni forróságban inkább árnyékban maradhatnak.
Tápanyagban gazdag talajt kedveli, használjunk marhatrágyát, vagy komposztot.
A rebarbarát minél előbb érdemes elültetni, amint a talaj megdolgozhatóvá válik tavasszal. Az ültetés történhet ősszel is, miután beköszöntött náluk a téli nyugalmi időszak. A növények kerüljenek egymástól 1,2 méterre, és 3-5cm mélyre a talajba.
Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk!
https://tajkertesz.com/
https://www.facebook.com/tajkertesz/
Kiszállítás: 200cm-ig és 40 kg-ig a szállítás futárszolgálattal történik.
Személyes átvétel nyitvatartási időben a 17. kerület Bakancsos utca 7. szám alatti Kertészeti árudában.
A rebarbara (Rheum) a szegfűvirágúak (Caryophyllales) rendjébe és a keserűfűfélék (Polygonaceae) családjába tartozó, lágyszárú növénynemzetség. A növényeknek nagy, háromszögforma leveleik vannak, húsos levélnyéllel. A kétivarú virágok aprók, színük a zöldesfehértől a rózsavörösig terjed, bogas fürtvirágzatba tömörülnek. Számos faját termesztik gyógynövényként vagy emberi fogyasztásra – ide tartozik a zöldségként termesztett Rheum rhabarbarum vagy Rheum x hybridum, illetve a Rheum rhaponticum faj is. Bár levele mérgező (vesekövet, és nagy mennyiséget elfogyasztva akár halált is okozhat), a levélnyelet fanyar ízéért felhasználják. A növénynem nevének eredete A növénynem elnevezése az ókori görög rhéon (ῥῆον) szóból származik, melyet Pedaniosz Dioszkoridész alkalmazott, valószínűleg egy, a Rheum nembe tartozó növényfajra.[1] A rhéon szó pedig a Volga folyó ókori szkíta nevéből – a görögök hallásához és nyelvük szabályaihoz igazítva Oaros (Οαρος), Rha (Ρα), Rhos (Ρος) – ered.[2] Az eredeti szkíta szó Fischer Károly Antal szerint Ár volt. Hatása A rebarbaragyökér antranol-glikozidokat tartalmaz, amelyeknek aglikonjai, az emodinok hashajtó hatásúak.