🌿🌲🌳Hogyan nyírjunk sövényt!🌿🌲🌳

 

• Szükségünk lesz egy megfelelő szerszámra, ami lehet hosszú nyelű, kézi sövénynyíró olló, vagy akár egy elektromos gép.
• Ki kell gondolnunk milyen forma az, amit szeretnénk elérni,figyelembe véve a hely adottságait is. A sövényt alulról felfelé nyírjuk, így az ágak a földre esnek és nem kell a növényünkről utólag takarítani a lehullott leveleket. Nem ajánlott teljesen téglalapra formázni, mivel akkor az alsó ágak nem kapnak elegendő fényt, és megritkulhatnak. Így felül inkább keskenyebb legyen a formakialakítás.
• Fontos, hogy ne csak egyszer nyírjuk, a lombos fa féléket évente minimum kétszer. Az első nyírást a tél végére időzítsük, majd a következőt a nyár elejére. Nyár eleje után már csak kis növekedéssel kell számolnunk, így őszig a sövényünknek szépen megmarad a formája.
• A lehető legjobban az örökzöld félékkel járunk, mert egy szezonban két nyírással szépen tartható a forma.
• Amennyiben sikeresen nyírjuk sövényünket egy egybefüggő zöld falat kapunk, amely sűrű ágrendszerű és szinte áthatolhatatlan.
🌿Sövény telepítése:
A legideálisabb időpont a telepítésre az ősz, és most segítünk is abban, milyen növények lehetnek megfelelőek a szép és tartós sövény kialakításához.
🌲Amennyiben dekorációra szeretnétek a sövényt:
-Tarka kecskerágó félék
-Jezsámen félék
-Korallberkenye félék
🌲Amennyiben védősövénynek szeretnénk:
-Borbolya félék
-Ilex félék
-Tűztövis félék
🌲Viszont ha örökzöld sövényt szeretnénk:
-Leylandi félék
-Tuja félék
-Magyal félék
-Fagyal félék
-Puszpáng (Buxus) félék
-Babérmeggy félék
-Korallberkenye félék
🌱Ezek bármilyen kombinációja csodás sövényt képez. Továbbá ne felejtkezzünk meg az ültetésnél a marhatrágya használatáról, illetve év közben a megfelelő műtrágyázás használatáról sem.