Agrecol 100 %-ban oldódó műtrágya örökzöldekhez 0,25 kg

1 100 Ft

Agrecol 100 %-ban oldódó műtrágya örökzöldekhez 0,25 kg

  • csökkenti a magnéziumhiányból eredő barnuló tűk és klorózis tüneteit
  • pozitív hatással van a tűlevelű növények tűinek és pikkelyeinek intenzív zöld színére

Leírás

Agrecol 100 %-ban oldódó műtrágya örökzöldekhez 0,25 kg

Agrecol 100 %-ban oldódó műtrágya örökzöldekhez 0,25 kg

  • csökkenti a magnéziumhiányból eredő barnuló tűk és klorózis tüneteit
  • pozitív hatással van a tűlevelű növények tűinek és pikkelyeinek intenzív zöld színére

Tartalom:

EC műtrágya
foszfor (P 2 O 5 ) – 5%
kálium (K 2 O) – 13%
magnézium (MgO) – 15%

Mikroelemek:
bór (B) 0,02%, réz (Cu) * 0,02%, vas (Fe) * 0,14%, mangán (Mn) * 0,04%, molibdén (Mo) 0,004%, cink (Zn) * 0,015%
* kelát EDTA

Örökzöldekhez, tujákhoz  egy kristályos műtrágya, amelyet vízben kell feloldani. Intervenciós műtrágya, amely csökkenti a barnuló tűk és a klorózis tüneteit. A műtrágyában található könnyen felszívódó magnézium és vas helyreállítja a levélpikkelyek és a tűk intenzív zöld színét. A kristályos műtrágyák azonnal pótolják a tápanyaghiányt az ásványi anyagoknak köszönhetően, amelyek a növények számára könnyen felszívódó formában állnak rendelkezésre.

A tuják egyedülálló növények. A hajtást körülvevő tűk alakultak levélpikkelyekké. Ezeket a növényeket sekély gyökérzet is jellemzi. Ezért folyamatos öntözésre és egyúttal tápanyagok biztosítására van szükség, mert gyökereik, korlátozott területen növekedve, gyorsan felhasználják a tápanyagokat a környezetükben. Bizonyos tápanyagok hiánya – főként a tujában található magnézium járul hozzá (ha már kizártuk a betegségeket és a kártevőket) a sárguláshoz, majd a levélpikkelyek barnulásához és elhullásához. A magnézium fontos elem, amely részt vesz a klorofill felépítésében – a zöld színezékben, amely színt ad a pikkelyeknek, a tűknek és a leveleknek.Vasat tartalmaz, amely aktiválja a színezékek képződését. A fennmaradó mikroelemek szintén hozzájárulnak ezen növények vonzó megjelenéséhez. A foszfor és a kálium az aszályállóság szempontjából támogatja a növényeket, és a növényeket a telelésre is felkészíti. A műtrágya egyszeri alkalmazás után, magnéziumhiány esetén pótolja hiányát.

Megjegyzés : A tűk barnulását különféle betegségek és kártevők is okozhatják, ezért speciális növényvédő szereket kell használnia. A tűk színének barnás téli évszakra történő változása szintén jellemző a tuja egyes típusaira, beleértve a „Brabant”, „Rheingold”. A növény belső részében a tűk barnulása és elhullása természetes folyamat, a növekedés során a növény elveszíti belső tűit, amelyeket a napfény nem ér el.

Alkalmazási módszer

Használja havonta egyszer vagy kétszer, a növények igényeitől függően. A műtrágyát vizes oldat formájában lehet kijuttatni a talajra. Minden 1 méteréért 3 teáskanál műtrágyát (15 g műtrágya / 1 l víz) osztunk ki, egyenletesen megszórva, vagy a kapott oldattal öntözve egy fa vagy cserje koronája alatt. Kúszó tűlevelűek esetén szedjünk 2 teáskanál műtrágyát (10 g / 1 liter víz) a bokrok átmérőjének 0,5 méterére.

Megjegyzés: Ne használja a műtrágyát közvetlenül a növényekre, és ha ez megtörténik, öblítse le a növényt bő vízzel. A tápoldatozott növényt bőven öntözzük.

A műtrágyázás hatásai

A köznyelvben gyakran keverik a műtrágyákat a növényvédő szerekkel. Azonban a műtrágya nem természetidegen anyag. A műtrágyázással olyan vegyi anyagok nem kerülnek a talajba, amik már eleve nem lennének jelen. Ugyanazon fontos tápionokat tartalmazza, melyeket a talaj- és a szerves trágyák is szolgáltatnak. Tehát megfelelően alkalmazva a műtrágyák csak minimális káros hatással vannak a környezetre nézve. Sőt, amennyiben ténylegesen a talaj hiányosságait pótolják, illetve a talajhibákat orvosolják (tápelem-arányok és aránytalanságok megszüntetése, túlzott savasság vagy lúgosság tompítása stb.), úgy alkalmazásukkal egészségesebb talaj, talajélet, növényzet, állati és emberi közösségek jöhetnek létre az addig terméketlen földeken.

A megművelt területek megnövekedett termelékenysége lehetővé teszi az erdők és rétek természetes állapotban való megőrzését, nem kell újabb szűz területeket bevonni a mezőgazdaságba. Tehát a helyes elveken nyugvó műtrágyázás jótékony hatással lehet a környezetre, ugyanis védi és javítja azt, hiszen a növényzet oxigéntermelésével hozzájárul a légkör fenntartásához, így csökkentve az üvegházhatást. A talaj szervesanyag-tartalma is megnövekszik a nagyobb mennyiségű tarló- és szármaradvány talajba jutása révén. A talajeróziót csökkenti az egészséges növényzet aktív gyökérzete révén, és a talajban természetesen előforduló, illetve kijuttatott tápanyagokat is jobban hasznosítja, korlátozva a tápanyagok talajmenti vizekbe jutását.

A műtrágyázás szezonja

A nitrogén tartalmú műtrágyák fő szezonja a tavaszi időszak. Hiszen kisebb mennyiséget használnak ősszel a vetések alá alaptrágyaként, azonban a gondos gazdák a komposzt érleléséhez egész évben, ősszel pedig szalmás istállótrágya, zöldtrágya illetve egyéb szerves anyag bedolgozásával egyidejűleg is alkalmazzák a humifikálódás elősegítésére.

Kiszerelés : 0,25 kg

Érdekelhetnek még…