Leírás
Agrecol univerzális kerti műtrágya zöldségekhez és kerti növényekhez 1,2 kg
- az összes kerti növény és zöldség növények ellátására
- díszkerti növények tápozására is ajánlott
- évente kétszer használva magas hozamot biztosít
- műtrágya adag: 25-50 g / m 2
Tartalom
EC műtrágya
nitrogén (N) – 15%
foszfor (P 2 O 5 ) – 15%
kálium (K 2 O) – 17%
Mikroelemek:
bór (B) 0,04%, réz (Cu) 0,1%, vas (Fe) 0,2%, mangán (Mn) 0,17%, molibdén (Mo) 0,01%, cink (Zn) 0,035%
A műtrágya univerzális kert granulált ásványi műtrágya. Univerzális műtrágya minden kerti növény tápozására. Kiegyensúlyozott összetétele alkalmas gyümölcsfák és cserjék, zöldségek és minden dísznövény számára. Az egyes elemek kiegyensúlyozott összetétele univerzálissá teszi a műtrágyát. Csak annyit kell tennie, hogy a tápozni kívánt növénytől függően válassza ki a megfelelő adag műtrágyát a használati utasításnak megfelelően. Az optimális nitrogén-, foszfor- és káliumtartalom garantálja a növények intenzív növekedését és fejlődését. A termés bőséges, a gyümölcsök és zöldségek szépek, jól színezettek és nagyon ízletesek lesznek. A műtrágya sajátossága azt jelenti, hogy nem okozza a nitrátok túlzott felhalmozódását a növényekben.
Válassza ki a megfelelő műtrágya mennyiséget, a növénytől függően:
- Zöldségek • kora tavasszal, ültetés előtt adjunk 50 g műtrágyát minden 1 m²-re, 6 héttel és 12 héttel az ültetés után, adjunk 25 g műtrágyát minden 1 m²-re
- Gyümölcs- és díszfák • 50 g műtrágyát adjunk minden 1 m²-re
- Gyümölcsbokrok (egres, ribizli, málna, szeder, arónia, eper stb.) • 1 m2-enként 25 g műtrágyát használjon
- Díszfák és cserjék • 25 g műtrágyát adunk minden 1 m²-re
- Kerti virágok és évelők • 25-50 g műtrágyát adjunk minden 1 m²-re
- Hagymák és gumók • 25 g műtrágyát használjon 1 m²-enként
Szórja a műtrágyát egyenletesen a növény köré, és lehetőség szerint keverje össze a talajjal.
A műtrágya kiszórása után öntözze meg bőségesen a növényt.
Alkalmazási módszer
Használat márciustól augusztusig 45-60 naponta. Az őszi műtrágyát szeptembertől kell kijuttatni.A műtrágya kiszórása után öntözze meg bőségesen a növényt.
A műtrágyázás hatásai
A köznyelvben gyakran keverik a műtrágyákat a növényvédő szerekkel. Azonban a műtrágya nem természetidegen anyag. A műtrágyázással olyan vegyi anyagok nem kerülnek a talajba, amik már eleve nem lennének jelen. Ugyanazon fontos tápionokat tartalmazza, melyeket a talaj- és a szerves trágyák is szolgáltatnak. Tehát megfelelően alkalmazva a műtrágyák csak minimális káros hatással vannak a környezetre nézve. Sőt, amennyiben ténylegesen a talaj hiányosságait pótolják, illetve a talajhibákat orvosolják (tápelem-arányok és aránytalanságok megszüntetése, túlzott savasság vagy lúgosság tompítása stb.), úgy alkalmazásukkal egészségesebb talaj, talajélet, növényzet, állati és emberi közösségek jöhetnek létre az addig terméketlen földeken.
A megművelt területek megnövekedett termelékenysége lehetővé teszi az erdők és rétek természetes állapotban való megőrzését, nem kell újabb szűz területeket bevonni a mezőgazdaságba. Tehát a helyes elveken nyugvó műtrágyázás jótékony hatással lehet a környezetre, ugyanis védi és javítja azt, hiszen a növényzet oxigéntermelésével hozzájárul a légkör fenntartásához, így csökkentve az üvegházhatást. A talaj szervesanyag-tartalma is megnövekszik a nagyobb mennyiségű tarló- és szármaradvány talajba jutása révén. A talajeróziót csökkenti az egészséges növényzet aktív gyökérzete révén, és a talajban természetesen előforduló, illetve kijuttatott tápanyagokat is jobban hasznosítja, korlátozva a tápanyagok talajmenti vizekbe jutását.
A műtrágyázás szezonja
A nitrogén tartalmú műtrágyák fő szezonja a tavaszi időszak. Hiszen kisebb mennyiséget használnak ősszel a vetések alá alaptrágyaként, azonban a gondos gazdák a komposzt érleléséhez egész évben, ősszel pedig szalmás istállótrágya, zöldtrágya illetve egyéb szerves anyag bedolgozásával egyidejűleg is alkalmazzák a humifikálódás elősegítésére.
Kiszerelés : 1,2 kg