Babérmeggy- Prunus laurocerasus ‘Etna’ kb. 120-150 cm magas

30 500 Ft

Babérmeggy- Prunus laurocerasus ‘Etna’ kb. 120-150 cm magas

Sűrű ágrendszerű örökzöld cserje, Kifejlett magasság 1,5-2 m. Levelei fényesek, élénkzöldek, kihajtáskor a hajtásvégek bronzosak.Virágai vajszínű, május hónapban virágzik.

Napos helyet, enyhén savanyú talajt igényel.

Elfogyott

Leírás

Babérmeggy- Prunus laurocerasus ‘Etna’ kb. 120-150 cm magas

Babérmeggy- Prunus laurocerasus ‘Etna’ kb. 120-150 cm magas Sűrű ágrendszerű örökzöld cserje, Kifejlett magasság 1,5-2 m. Levelei fényesek, élénkzöldek, kihajtáskor a hajtásvégek bronzosak.Virágai vajszínű, május hónapban virágzik.

Napos helyet, enyhén savanyú talajt igényel.

Jelen termékünk magassága kb. 120-150 cm

Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk! 

https://tajkertesz.com/

https://www.facebook.com/tajkertesz

Rendszerezés:

Az itt megadott fajsorban együtt szerepeltetjük a babérmeggyeket és a zelnicemeggyeket. Egyes rendszerezők a zelnicéket önálló taxonként különítik el fajsor, illetve alnemzetség szintjén. Ezt jelentősen indokolja, hogy a tulajdonképpeni babérmeggyektől eltérően a zelnicék ehetőek — sőt, maga a zelnicemeggy (Prunus padus) egyenesen gyógynövény. Komoly probléma, hogy az interneten elérhető hivatkozások mintegy harmada zelnice, illetve zelnicemeggy néven nem ezt a fajt, hanem a vadcseresznyét jelöli — márpedig annak gyümölcse ehető ugyan, de levelei mérgezőek.[1]

 

 

repkénykecskerágó, vagy borostyán-kecskerágó (Euonymus fortunei) a kecskerágó-virágúak (Celastrales) rendjébe és a kecskerágófélék (Celastraceae) családjába tartozó faj.

Az Euonymus fortunei latin névben a fajnevet Robert Fortune skót botanikusról kapta.

Előfordulása

A repkénykecskerágó Ázsiában őshonos.[4] A következő országokban és területeken található meg természetes állapotban: Fülöp-szigetekIndiaIndonéziaJapánKínaKoreai-félszigetLaoszMianmarThaiföld és Vietnám.

3400 méter tengerszint fölötti magasságban is megél.

Megjelenése

Ez a kecskerágó-faj fás szárúörökzöld kúszócserje, amely az indák segítségével terjed. A szárából kinövő indák segítségével akár 20 méter hosszúra is megnőhet. Megjelenése és életmódja konvergens evolúciót mutat a borostyánnal. Mint a borostyán esetében, a repkénykecskerágó is fiatal korában ivartalan kúszó életmódot folytat; miután elérte a gazdafa lombkoronáját, és több napfényhez jut, elkezdi életének szaporodó, virágos szakaszát.

Levelei ellipszis alakúak és átellenesek, 2-6 centiméter hosszúak és 1-3 centiméter szélesek. Szélük finoman fogazott. Virágai alig észrevehetők, 5 milliméter átmérőjűek; a virág 4 kis, zöldes-sárga sziromból tevődik össze. A termés halvány zöld, és négy részből áll. A magokat narancsszínű „hús” vesz körül.

Kiszállítás 200 cm és 40 kg-ig futárszolgálattal lehetséges, ezen felül egyedi szállítási feltétel megbeszélése szükséges.

Érdekelhetnek még…