Gyökeres ezüstfenyő/ Picea pungens ‘Glauca’ 125/150cm

16 900 Ft

Ezüstfenyő földlabdás 1,1 m

Leírás

Ezüstfenyő földlabdás

Ezüstfenyő az örökzöld fenyők családjának tagja. Szabályos kúp alakjával, ezüstös színével a kert egyik legkülönlegesebb növénye lehet. Erőteljes növekedésű, akár 20 m-re is megnőnek az alapfajták. Lombszíne elég változatos. A legintenzívebb kékesen ezüst szín előállítása oltással történik, ezek az igazi oltott ezüstfenyők. Míg a zöldes, szürkés, ezüstös változatok a magoncok, melyek nem oltott fenyők. Az ezüstfenyő kifejezetten ellenálló típus, szinte bármilyen területen megél.

kb. 100/125cm

Kertbe ültetéskor javasoljuk a marhatrágya használatát az ültető gödörbe! Katt. ide!

Valamint a tőzeget: Katt. ide!

Balkonládába/dézsába ültetve az örökzöldeknek való földet javasoljuk: Katt. ide.

Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.

A változtatás jogát fenntartjuk! 

https://tajkertesz.com/

https://www.facebook.com/tajkertesz

200 cm és 40 kg-ig a szállítás futárszolgálattal lehetséges, ezen méretek felett egyedi szállítás egyeztetése szükséges.

A Képen látható fa egy példa, küldeni az éppen aktuálisan készleten lévő fenyőkből tudunk.

 

ElőfordulásaKissé mKissé meszes talajt kimondottan szereti. Napon félárnyékban egyaránt megél. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Fiatalon kissé fagyérzékeny, ezért takarást igényel.eszes talajt kimondottan szereti. Napon félárnyékban egyaránt megél. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Fiatalon kissé fagyérzékeny, ezért takarást igényel.

A repkénykecskerágó Ázsiában őshonos.[4] A következő országokban és területeken található meg természetes állapotban: Fülöp-szigetekIndiaIndonéziaJapánKínaKoreai-félszigetLaoszMianmarThaiföld és Vietnám.

3400 méter tengerszint fölötti magasságban is megél.

Megjelenése

Ez a kecskerágó-faj fás szárúörökzöld kúszócserje, amely az indák segítségével terjed. A szárából kinövő indák segítségével akár 20 méter hosszúra is megnőhet. Megjelenése és életmódja konvergens evolúciót mutat a borostyánnal. Mint a borostyán esetében, a repkénykecskerágó is fiatal korában ivartalan kúszó életmódot folytat; miután elérte a gazdafa lombkoronáját, és több napfényhez jut, elkezdi életének szaporodó, virágos szakaszát.

Levelei ellipszis alakúak és átellenesek, 2-6 centiméter hosszúak és 1-3 centiméter szélesek. Szélük finoman fogazott. Virágai alig észrevehetők, 5 milliméter átmérőjűek; a virág 4 kis, zöldes-sárga sziromból tevődik össze. A termés halvány zöld, és négy részből áll. A magokat narancsszínű „hús” vesz körül.

 

Érdekelhetnek még…