Konténeres szőlő oltványok Anna csemegeszőlő

Konténeres szőlő oltványok Anna

Leírás

Konténeres szőlő oltványok Anna

Magyar fajta.  Erős növekedésű, sűrű lombozatú fajta.   A levélszél csipkés-fűrészes, ritkán és sekélyen bemetszett, csúcsfogai hosszúak.  Érési idő: 135 nap (aug. vége-szept. eleje). Fürt átlag: 550 g. vállas, ágas, közepesen laza. Bogyó:6,6 g. sárgás-zöld, héja vékony, olvadó, ropogós, harmonikus cukor-sav arányú, aromás ízvilágú. Magja nagy, kissé zavaró. Bogyója nem reped, nem pereg. Bőtermő, virágzata jól termékenyül. Jól szállítható, tetszetős piacos fajta. Betegség ellenállás: átlagos, lisztharmatra orbáncra érzékeny, szürkerothadásnak jól ellenáll. Gondos növényvédelmet igényel. Fagy: -18-19C°.

 

Jelen termékünk 3l-es cserépben 40/80 cm 

Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk! 

https://tajkertesz.com/

https://www.facebook.com/tajkertesz

A szőlőnövény részei (gyökérzet, tőke, vessző)
A szőlő gyökérzete mélyen hatol a talajba, ezért a tartós szárazságot is jól tűri. A gyökérzet nagy része általában a forgatás mélységében helyezkedik el, de egyes gyökérrészek sokkal mélyebbre jutnak a talajszerkezet függvényében. Magas talajvízszintű (alföldi) szőlőkben, gyakran csak 1-2 méterre lévő talajvízszintig, kötött talajon, vagy mélyrétegű homoktalajon – ha kőpad nem akadályozza – 12-13 méterig is lehatol. Oldalirányú gyökerek 6-8 méter távolságig is terjedhetnek.[5]

Szőlőlevelek

A talajból kiemelkedő vaskos, fás szárrész a szőlőtőke. A tőkéből hajtanak ki a vesszők, melyeken levélkacsvirágzat, majd termés fejlődik.
Minden szőlőfürtön több szőlőszem található. Mindegyik szem egy-egy apró, zöld színű, illatos virág termőjéből fejlődik ki. A szőlőszem vékony, bőrszerű héján belül lédús gyümölcshús van. Ebben ülnek a magvak. Az ilyen termés a bogyótermés.
A friss szőlőt gyümölcsként fogyasztjuk. Erre a legalkalmasabbak a szép, nagy szemű, ropogós húsú csemegeszőlők. Fürtjei jól bírják a szállítást és a tárolást. Ezzel szemben a borszőlők vékony héjúak, lédúsak és sok cukrot tartalmaznak.
Hazai bor- és csemegeszőlő fajtáinknak egyik őse a ligeti szőlő, mely főként Délkelet-Európából származik.

Érdekelhetnek még…