Leírás
Ostara folytontermő eperpalánta
Ostara folytontermő eperpalánta
Az Ostara eper , folytontermő eper egy régi közkedvelt fajta.
Gyümölcse igen nagy így a bogyó mérete miatt a közénagy eprek közé sorolhatjuk. Igen aromás és az egyik legjobb indahozammal rendelkező fajta.
Betegségekre kevésbé érzékeny , termeszthető szabadföldön és fóliában is.
Ültetési idő: augusztus- szeptember hónapokban.
Napos félárnyékos helyet kedvel.
A talaj legyen tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő képességű.
A pangó vizes talajt kerüljük.
20-30cm-es tőtávot és 50-100cm sortávot tartsunk a növények között.
A szamócatöveket házikertben 3 évig érdemes tartani.
A legtöbb, legnagyobb, legszebb termést azonban az egyéves tövekről szedhetünk.
A szamóca meghálálja a gondos ültetést, nagyon fontos az ültetési mélység helyes betartása.
Ültetés után alaposan öntözzük meg a töveket.
A tápanyagutánpótlás is igen fontos és ehhez szívesen ajánljuk az Agrecol eper tápot.
Jelen termékünk 9- es cserépben kapható és kb:10-20 cm magas
https://hu.wikipedia.org/wiki/Eper_(n%C3%B6v%C3%A9nyfaj)
Az epret nagy földrajzi alkalmazkodóképessége és elterjedése miatt szinte a világ minden országában termesztik. Évelő, tőrózsát fejlesztő növény, az indanövényről úgy nevezett frigó palántákkal szaporított egyedek járulékos gyökérrendszert fejlesztenek, melyek sekélyen helyezkednek el a talajban. A gyökérzetet a levélzettel egy rövid gyökértörzs köti össze. Ebből fejlődnek ki a levelek, az indák, a virágok; ezen kívül ez a szerve tartalékolja a tápanyagokat, amely elősegíti az áttelelést.
A lombozaton belül háromféle levelet különböztetünk meg: a valódi, fotoszintetizáló lombleveleket, a gyökértörzsön és az indákon található alleveleket, valamint a virágzatban elhelyezkedő felleveleket. A tőrózsát alkotó 5-7 darab lomblevél, hármasan összetett. Színük, szőrözöttségük, alakjuk, fogazottságuk, a fajtájukra jellemző. Átlagosan 50-60 napig élnek, majd a legalsó, egyben legidősebb levelekkel kezdve fokozatosan elhalnak. Mivel ezek a növényen maradnak, gondoskodni kell az eltávolításukról. Az elhaló levelek tápanyagai a gyökértörzsbe vándorolnak, itt raktározódva segítik az áttelelést. A gyökértörzs csúcsközeinek oldalrügyeiből fejlődnek ki az indák. Az indák nóduszain alakulnak ki az indanövények (amiket az ún. frigó palánták készítéséhez használnak).
Az eper virágzata a gyökértörzs csúcsrügyéből fejlődik. Általában egy hosszú tőkocsány végén alakulnak ki a változó számú virágból álló bogernyők. Ezek eltérő időben virágoznak, így nemcsak az érésük húzódik el, hanem a bogyóméret is változik. A virágoknak 5 csészelevelük, 5 sziromlevelük, 3 porzókörük és számtalan termőlevelük van. Az eper virágai rendszerint hímnősek, de lehetnek csak egyivarúak is. A termők a vacok felületén helyezkednek el.