Philodendron Birkin

Philodendron Birkin

Kategória: Címke:

Leírás

Philodendron Birkin

Philodendron Birkin

 

A különlegességét a levelén található fehér hosszanti csíkok adják. Philodendronok közül a Birkin az egyik leggyorsabban növő cserepes növény.
Meleg és párás környezetet szereti.Közepes vagy erős közvetett napfény igénye van.
Szereti a nedves talajt, de ne legyen túl nedves és ne legyen túl száraz. Rendszeresen kell öntözni, nem szabad hagyni, hogy kiszáradjon. A gyökerek nem érzik jól magukat a pangó vízbe.
Tavasszal és nyáron érdemes használni a növekedés elősegítésére tápoldatot.

 

Mérete: 15-ös cserépben
Kiszállítás: 200 cm és 40 kg is a szállítás futárszolgálattal történik.

Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk! 

https://tajkertesz.com/

https://www.facebook.com/tajkertesz/

 

Támaszok, karók a növények igényeire szabva:

A növénygondozás során sokszor szükség van arra, hogy a növényeket kitámasszuk annak érdekében, hogy a még gyenge növény ne hajoljanak el a saját súlya alatt, illetve, hogy a növekedésük egyenesen felfelé történjen és ne hajoljanak el oldalra.

Mivel mindegyik növény eltérő tulajdonságokkal, méretekkel és igényekkel rendelkezik, ezért alaposan fel kell mérnie, hogy pontosan milyen támasztékokat kell beszereznie az eredményességhez. A nehéz szárral rendelkező növények kitámasztására vastag, magas karókat érdemes venni, melyek elég erősek ahhoz, hogy megtartsák őket.

A dísznövények esetében már nagyobb hangsúly van a dekoratív kinézeten, hiszen jó esély van rá, hogy ezek a növénytámaszok a lakásunkat fogják díszíteni, pl.: a nappaliban.  A megfelelő méretű, formájú és kialakítású növénytámaszok használatával biztosítható a növények egészséges , csodás fejlődése.

bambuszok (Bambuseae) :

a perjefélék családjába tartozó évelő, örökzöld növények

Több mint 1000 fajuk ismert. Fő előfordulási helyük Északkelet-Ázsiától Délkelet-Ázsián át egészen Északkelet-Ausztráliáig terjed.

Ugyan a perjefélék családjába tartoznak, sokan mégis bambuszfaként hivatkoznak rájuk, mivel némely fajuk megfelelő körülmények között akár 20 méternél is magasabbra nő, száruk vastagsága pedig meghaladhatja a 15 centimétert is. Persze nem ez az általános. A legtöbb faj magassága 3 és 10 méter közötti, szárvastagsága pedig 2 és 5 centiméter között van.

A hazánkban is egyre népszerűbb növényeket eredeti élőhelyén nagyon sokrétűen, az élet szinte minden területén hasznosítják, felhasználják

A bambusz felhasználása:

Eladásra kínált bambuszrügyek egy japán bevásárlóközpontban

Az üreges felépítésű, kis súlyú és nagyon hajlékony, rugalmas száraknak köszönhetően az élet szinte minden területén hasznosítható növények. Készíthető belőle kerítés, építési állványzat, kerti vagy akár szobai bútor, de még ékszer is. Japánban íjat is készítenek belőlük, továbbá kb. a 11. században megépített első ágyúk csőanyagául is bambusznádak szolgáltak (ezek a hucsongok). A bambusz szárát alkotó rostokat – a lenhez vagy kenderhez hasonló módon – a textilipar mint szálasanyagot hasznosítja, vagy a vegyipar kinyeri belőlük a cellulózt, és abból viszkózszál készítenek szintén textilipari felhasználásra.

A talajból kibújt fiatal bambuszhajtás, a bambuszrügy a legtöbb faj esetében ehető, az ázsiai konyha egyik kedvelt alapanyaga.