Körömvirág vetőmag 1g

370 Ft

Rédei Kertimag Körömvirág vetőmag 1g

DÍSZ- ÉS GYÓGYNÖVÉNY 40-70 cm magas, egyéves, lágyszárú növény. Június elejétől a fagyokig folyamatosan virágzik.
Felhasználás: fűszerként az ételeknek sárgás színt és enyhén csípős ízt ad. Virágszirmait használhatjuk rizs, hal és húsleves ízesítéséhez. Teája kiválóan alkalmazható epehólyag-gyulladás ellen, gyomor- és hólyaghurut kezelésére, de jó görcsoldó és fertőtlenítőszer is.

Leírás

Körömvirág vetőmag 1g

Rédei Kertimag Körömvirág vetőmag 1g

DÍSZ- ÉS GYÓGYNÖVÉNY 40-70 cm magas, egyéves, lágyszárú növény. Június elejétől a fagyokig folyamatosan virágzik.
Felhasználás: fűszerként az ételeknek sárgás színt és enyhén csípős ízt ad. Virágszirmait használhatjuk rizs, hal és húsleves ízesítéséhez. Teája kiválóan alkalmazható epehólyag-gyulladás ellen, gyomor- és hólyaghurut kezelésére, de jó görcsoldó és fertőtlenítőszer is.

 

 

Egynyáriak

Fűszerkert: A zamatos, ízletes ételeknek elengedhetetlen kelléke a friss fűszernövény. Ha van egy kis kertünk vagy erkélyünk, bátran készítsünk fűszerkertet. Nagyobb erkélyládát, vagy dézsát is beültethetünk fűszernövényekkel. A kertnek egy olyan részére tervezzük az ágyást, ahol sok napsütés és meleg éri a növényeket, hiszen a legtöbb fűszernövény mediterrán vidékről származik, így fontos a napsütés a megfelelő fejlődéshez.

1. A fűszernövényeket (gyógynövényeket) téli eltevésre röviddel a virágzás előtt, rögtön a harmat felszáradása után, a kora reggeli órákban vágjuk le. Ezután levegős, árnyas helyen szárítsuk, mert tűző napfényen az értékes illóolajok veszendőbe mennek.
2. A friss fűszernövényt mindig csak közvetlenül a felhasználás előtt aprítsuk vagy vágjuk az ételbe, mert így megőrzi táp- és vitamintartalmát.
3. A fűszernövényeket soha ne vágjuk túl apróra.
Tárkonyecet: A tárkonyt folyóvíz alatt jó alaposan mossuk meg, majd helyezzük el az üvegben és öntsünk rá 10%-os ecetet. Ezután zárjuk le az üveget és tegyük sötét helyre. A tárkonyecet felhasználható bableveshez, főzelékekhez, és salátákhoz is.
Olaszos fűszerolaj: Egy szép hosszú nyakú üvegbe tegyünk pár ág megmosott oregánót, bazsalikomot, és kakukkfüvet, majd két gerezd megtisztított fokhagymát, és öntsük fel olíva olajjal. A végén szórjunk rá néhány szem egész borsot. Zárjuk le és tegyük hűvös, sötét helyre. Nagyon finom sült húsok mellé, vagy tésztákhoz is adhatjuk.

Készletünk napi szinten változik, ezért kérjük, érdeklődjön személyesen, telefonon vagy email-en.
A változtatás jogát fenntartjuk! 

https://tajkertesz.com/

https://www.facebook.com/tajkertesz/

Kiszállítás: 200cm-ig  és 40 kg-ig a szállítás futárszolgálattal  történik!

Személyes átvétel nyitvatartási időben a 17. kerület Bakancsos utca 7. szám alatti Kertészeti árudában

 

Személyes átvétel akár a mai napon, vagy házhozszállítás 1-2 napon belül!

 

1173.Bp.Bakancsos u.7.

www.tajkertesz.com

Kertészeti kis-és nagykereskedés

 

A pasztinák (Pastinaca sativa) az ernyősvirágzatúak (Apiales) rendjébe, ezen belül a zellerfélék (Apiaceae) családjába tartozó faj, amely a sárgarépával (Daucus carota subsp. sativus) rokon és Európában őshonos gyökérzöldség.

Nemzetségének a típusfaja.

Már az ókorban ismerték, és csak a burgonya érkezése után szorult vissza. Népies nevei: fehérrépa, peszternák, paszternák, olaszrépa, latin nevéből pasztinák, helytelenül édesgyökérnek is nevezik. A gyökér és a mag a petrezselyemhez hasonló ízű, csak kissé édesebb. A levelét nem használják. A petrezselyemnél nagyobb tápértékű, ezért ezt az újra közkedvelt növényt a konzervipar is használja. A 16-22 centiméter hosszú gyökér a petrezselyemnél gazdaságosabb, édeskés, sima felületű és fűszeres ízű.

Előfordulása

A pasztinák csaknem egész Európában és a mérsékelt övi Ázsiában (TörökországKaukázusSzibéria) igen gyakori. Észak-Dél-AmerikábanAfrika déli részén, valamint AusztráliábanÚj-Zélandon és az ázsiai Kínában és Japánban meghonosították ezt az ehető növényfajt.

Megjelenése

A pasztinák kétéves, élesen barázdált és szőrös szárú, 30-100 centiméter magas növény. Szára felálló, és felső részén elágazik. Levelei egyszer, ritkán kétszer szárnyaltak, 3-7 pár levélkéi, melyek mintegy 5 centiméter hosszúak, többé-kevésbé ülők, tojásdad vagy lándzsás alakúak, gyakran karéjosak vagy hasogatottak. Az ernyővirágzat 5-15 sugarú, mintegy 10 centiméter széles, a virágok élénksárgák, a gallér- és gallérkalevelek hiányoznak. Az egész növény erősen sárgarépa-illatú, amit különösen akkor érzünk, ha a leveleket megdörzsöljük. A levél érintése azonban bőrgyulladást okozhat.[1]

Gyógyhatása

Hatóanyagai hasonlóak a petrezselyeméhez, gyökerének főzete vizelethajtó, görcsoldó, vese- és epekő, illetve gyomorbajok esetén jó hatású.