Leírás
Agrecol tápoldat leanderhez és olajfához ,25 l
-
- optimális műtrágya leanderhez és olajfához
- más mediterrán növények számára is alkalmas
- segíti a növény optimális fejlődését, elősegíti a virágzást
Tartalom
EK műtrágya
nitrogén (N) – 7%
foszfor (P 2 O 5 ) – 6%
kálium (K 2 O) – 5%Mikrotápanyagok:
bór (B) 0,02%, réz (Cu) * 0,002%, vas (Fe) * 0,02%, mangán (Mn) * 0,015%, molibdén (Mo) 0,002%, cink (Zn) * 0,015%
* kelátképző EDTA
Az Agrecol Mineral Gel leander és olajfához egy folyékony ásványi műtrágya, gél formájában, amely vízben oldható. Ez a tápoldat használható mindenféle Dél -Európából (mediterrán éghajlat) származó dísznövényhez. A műtrágya használata a virágzás előtt és alatt garantálja a virágrügyek növekedését. Ezenkívül biztosítja a levelek egészséges, lédús zöld színét. A tápoldat gél formulája nagyon könnyen oldódik vízben. A Agrecol Mineral Gel leander sikeresen alkalmazható hagyományos módszerekkel termesztett növények tápanyag utánpótlására, valamint hidroponikus termesztésre.
A leanderek a vegetációs időszakban intenzív öntözést és tápanyagot igényelnek. Ha a forró napokon nincs elegendő víz és tápanyag, a növény leveleket és virágokat hullathat. A megfelelő nitrogén és kálium arány teszi az örökzöld leander leveleit szilárddá és jól hidratálttá. Ezenkívül a növényt intenzív, bőséges virágzásra ösztönzik. A megfelelően táplált növények jobban ellenállnak a stresszes körülményeknek más éghajlaton, mint az őshonos növények. Az Agrecol Mineral Gel leander előkészíti őket a téli telelésre a helyi – mérsékelt éghajlaton, ahol ezeket a növényeket beltéren kell tartani.
Alkalmazási módszer
A csomag átlátszó kupakot tartalmaz a műtrágya pontos és kényelmes adagolásához. A kupak három dózisszintet jelez, attól függően, hogy mennyi vizet használunk az öntözéshez:
- I. szint – egy adag 7 ml műtrágyát kell feloldani 2 liter vízben
- II. Szint – egy adag 14 ml műtrágyát kell feloldani 4 liter vízben
- III. Szint – egy adag 21 ml műtrágyát kell feloldani 6 liter vízben
Adagolás
Leander: Áprilistól szeptemberig. Virágzás és növekedés elősegítésére heti 1 alkalommal, virágzó növényeknél két hetente érdemes használni. A vegetációs időszakon kívül a tápanyag utánpótlást le kell állítani, hogy a növények téli nyugalmi állapotba kerülhessenek.
Olajbogyó: Áprilistól szeptemberig havonta 1-2 alkalommal pótoljuk a tápanyagot a növény számára. A vegetációs időszakon kívül ne használjuk, hogy a növények téli nyugalmi állapotba kerülhessenek.
Tápanyag utánpótlás fiatal növények esetében az ajánlott adag felével. Ne lépje túl az ajánlott adagokat, mert ez károsíthatja vagy tönkre teheti a növényeket.
A műtrágyázás hatásai
A köznyelvben gyakran keverik a műtrágyákat a növényvédő szerekkel. Azonban a műtrágya nem természetidegen anyag. A műtrágyázással olyan vegyi anyagok nem kerülnek a talajba, amik már eleve nem lennének jelen. Ugyanazon fontos tápionokat tartalmazza, melyeket a talaj- és a szerves trágyák is szolgáltatnak. Tehát megfelelően alkalmazva a műtrágyák csak minimális káros hatással vannak a környezetre nézve. Sőt, amennyiben ténylegesen a talaj hiányosságait pótolják, illetve a talajhibákat orvosolják (tápelem-arányok és aránytalanságok megszüntetése, túlzott savasság vagy lúgosság tompítása stb.), úgy alkalmazásukkal egészségesebb talaj, talajélet, növényzet, állati és emberi közösségek jöhetnek létre az addig terméketlen földeken.
A megművelt területek megnövekedett termelékenysége lehetővé teszi az erdők és rétek természetes állapotban való megőrzését, nem kell újabb szűz területeket bevonni a mezőgazdaságba. Tehát a helyes elveken nyugvó műtrágyázás jótékony hatással lehet a környezetre, ugyanis védi és javítja azt, hiszen a növényzet oxigéntermelésével hozzájárul a légkör fenntartásához, így csökkentve az üvegházhatást. A talaj szervesanyag-tartalma is megnövekszik a nagyobb mennyiségű tarló- és szármaradvány talajba jutása révén. A talajeróziót csökkenti az egészséges növényzet aktív gyökérzete révén, és a talajban természetesen előforduló, illetve kijuttatott tápanyagokat is jobban hasznosítja, korlátozva a tápanyagok talajmenti vizekbe jutását.
A műtrágyázás szezonja
A nitrogén tartalmú műtrágyák fő szezonja a tavaszi időszak. Hiszen kisebb mennyiséget használnak ősszel a vetések alá alaptrágyaként, azonban a gondos gazdák a komposzt érleléséhez egész évben, ősszel pedig szalmás istállótrágya, zöldtrágya illetve egyéb szerves anyag bedolgozásával egyidejűleg is alkalmazzák a humifikálódás elősegítésére.
Kiszerelés : 0,25 kg