Leírás
Fitohorm 24 Mg magnéziumoldat 1 L A magnézium nélkülözhetetlen a megfelelő fotoszintézishez. Fokozza a növény anyagcseréjét, segíti annak optimális növekedését. A FitoHorm Magnézium foszfor tartalma erősíti a gyökeresedést és a virágszervek képződését, tehát a generatív szervek fejlődését.
A FitoHorm Magnézium hatékonyabbá és gyorsabbá teszi a növények anyagcsere és szállítási folyamatait. A szőlőnél a fürtkocsány-bénulás gyógyszere. Gyümölcs és zöldségnövényeknél fontos a teljes terhelési időszak előtt kijuttatni, így elkerülhető a növények időszakos legyengülése. Gyümölcsösökben a termék felhasználása segíti a korai lombhullás megakadályozását. Szántóföldi, gabonanövényeknél a legnagyobb hatékonyság érdekében ajánlott a fejlődés intenzív szakaszában kijuttatni.
Hatóanyag tartalom:
- 4% N
- 35% P2O5
- 10% MgO
- EK-műtrágya
- Kelátképző: EDDHSA
Eltarthatóság:
eredeti, zárt csomagolásban, ételtől, italtól, takarmánytól elkülönítve, száraz, fedett, hűvös – de fagymentes – helyen korlátlan ideig eltartható.
Figyelem!
A lombtrágyázás esetén is be kell tartani a permetezés alapvető szabályait.
Tilos keverni ásványi olajokkal, lúgos vagy szulfát tartalmú termékekkel.
Növényvédő szerekkel általában együtt is alkalmazható, de a keverhetőséget előzőleg javasoljuk megvizsgálni.
Óvatos munkával kerülni kell a szer elfolyását, elcsepegését, a tömény szer szembe, bőrre jutását, esetleges lenyelését.
A szembe vagy bőrfelületre került szert bő vízzel le kell mosni!
Tilos a készítményt és csomagolóanyagát folyókba, tavakba, vagy víztározókba juttatni.
A műtrágyázás hatásai
A köznyelvben gyakran keverik a műtrágyákat a növényvédő szerekkel. Azonban a műtrágya nem természetidegen anyag. A műtrágyázással olyan vegyi anyagok nem kerülnek a talajba, amik már eleve nem lennének jelen. Ugyanazon fontos tápionokat tartalmazza, melyeket a talaj- és a szerves trágyák is szolgáltatnak. Tehát megfelelően alkalmazva a műtrágyák csak minimális káros hatással vannak a környezetre nézve. Sőt, amennyiben ténylegesen a talaj hiányosságait pótolják, illetve a talajhibákat orvosolják (tápelem-arányok és aránytalanságok megszüntetése, túlzott savasság vagy lúgosság tompítása stb.), úgy alkalmazásukkal egészségesebb talaj, talajélet, növényzet, állati és emberi közösségek jöhetnek létre az addig terméketlen földeken.
A megművelt területek megnövekedett termelékenysége lehetővé teszi az erdők és rétek természetes állapotban való megőrzését, nem kell újabb szűz területeket bevonni a mezőgazdaságba. Tehát a helyes elveken nyugvó műtrágyázás jótékony hatással lehet a környezetre, ugyanis védi és javítja azt, hiszen a növényzet oxigéntermelésével hozzájárul a légkör fenntartásához, így csökkentve az üvegházhatást. A talaj szervesanyag-tartalma is megnövekszik a nagyobb mennyiségű tarló- és szármaradvány talajba jutása révén. A talajeróziót csökkenti az egészséges növényzet aktív gyökérzete révén, és a talajban természetesen előforduló, illetve kijuttatott tápanyagokat is jobban hasznosítja, korlátozva a tápanyagok talajmenti vizekbe jutását.
A műtrágyázás szezonja
A nitrogén tartalmú műtrágyák fő szezonja a tavaszi időszak. Hiszen kisebb mennyiséget használnak ősszel a vetések alá alaptrágyaként, azonban a gondos gazdák a komposzt érleléséhez egész évben, ősszel pedig szalmás istállótrágya, zöldtrágya illetve egyéb szerves anyag bedolgozásával egyidejűleg is alkalmazzák a humifikálódás elősegítésére.
Kiszerelés : 1 L