Leírás
Fitohorm 30 P tápoldat 1 literes A növényben jól mobilizálódó, mozgékony elem, a virágzást követő megtermékenyítés után a termésbe irányul. Hiányában korlátozott a gyökérzet fejlődése (csökkent mértékű tápanyagfelvétel), kevésbé elágazó, gyenge hajtások fejlődnek, súlyos esetben a növény felkopaszodhat. Az alsó levélfonák sötétzöld, kékeszöld, később vörös színű. Gyenge a virágzás, rossz a kötödés, gyakori lehet a termés elrúgása is. A növények foszforellátásának biztosítására megfelelő megoldást nyújt a FitoHorm 30 P, amely lombon keresztül megy.
EK-műtrágya
Kelátképző: EDDHSA
Felhasználási javaslat:
levéltrágyázásra: 5-10 l/ha/alkalom, házikertben 1-2 %-os töménységben (1-2 dl/10 l víz)
tápoldatozásra: 0,1-0,5 %-os töménységben (1-5 l /1000 l víz)
A kezeléseket a tápanyaghiány mértékének megfelelően 2-6 alkalommal ismételni lehet a tenyészidőszak folyamán.
Összetétel:
N: 7 %
P2O5: 18 %
Dózis: 5-10 l/ha
Eltarthatóság: eredeti, zárt csomagolásban, ételtől, italtól, takarmánytól elkülönítve, száraz, fedett, hűvös – de fagymentes – helyen korlátlan ideig eltartható.
Figyelem!
A lombtrágyázás esetén is be kell tartani a permetezés alapvető szabályait.
Növényvédő szerekkel általában együtt is alkalmazható, de a keverhetőséget előzőleg javasol-juk megvizsgálni. Óvatos munkával kerülni kell a szer elfolyását, elcsepegését, a tömény szer szembe, bőrre jutását, esetleges lenyelését.
A szembe vagy bőrfelületre került szert bő vízzel le kell mosni!
Tilos a készítményt és csomagolóanyagát folyókba, tavakba, vagy víztározókba juttatni.
A műtrágyázás hatásai
A köznyelvben gyakran keverik a műtrágyákat a növényvédő szerekkel. Azonban a műtrágya nem természetidegen anyag. A műtrágyázással olyan vegyi anyagok nem kerülnek a talajba, amik már eleve nem lennének jelen. Ugyanazon fontos tápionokat tartalmazza, melyeket a talaj- és a szerves trágyák is szolgáltatnak. Tehát megfelelően alkalmazva a műtrágyák csak minimális káros hatással vannak a környezetre nézve. Sőt, amennyiben ténylegesen a talaj hiányosságait pótolják, illetve a talajhibákat orvosolják (tápelem-arányok és aránytalanságok megszüntetése, túlzott savasság vagy lúgosság tompítása stb.), úgy alkalmazásukkal egészségesebb talaj, talajélet, növényzet, állati és emberi közösségek jöhetnek létre az addig terméketlen földeken.
A megművelt területek megnövekedett termelékenysége lehetővé teszi az erdők és rétek természetes állapotban való megőrzését, nem kell újabb szűz területeket bevonni a mezőgazdaságba. Tehát a helyes elveken nyugvó műtrágyázás jótékony hatással lehet a környezetre, ugyanis védi és javítja azt, hiszen a növényzet oxigéntermelésével hozzájárul a légkör fenntartásához, így csökkentve az üvegházhatást. A talaj szervesanyag-tartalma is megnövekszik a nagyobb mennyiségű tarló- és szármaradvány talajba jutása révén. A talajeróziót csökkenti az egészséges növényzet aktív gyökérzete révén, és a talajban természetesen előforduló, illetve kijuttatott tápanyagokat is jobban hasznosítja, korlátozva a tápanyagok talajmenti vizekbe jutását.
A műtrágyázás szezonja
A nitrogén tartalmú műtrágyák fő szezonja a tavaszi időszak. Hiszen kisebb mennyiséget használnak ősszel a vetések alá alaptrágyaként, azonban a gondos gazdák a komposzt érleléséhez egész évben, ősszel pedig szalmás istállótrágya, zöldtrágya illetve egyéb szerves anyag bedolgozásával egyidejűleg is alkalmazzák a humifikálódás elősegítésére.
Kiszerelés : 1 L